#1 2011-11-05 14:49:43

 czosnuś

Udzielający sie

9978615
Skąd: Pacanowo
Zarejestrowany: 2011-10-02
Posty: 20
Punktów :   

Czy animator/oazowicz powinien być w krucjacie?

Myślę,że to ważny temat i trzeba go poruszyć.Zetknęłam się z wieloma kontrowersjami i sprzecznymi poglądami na ten temat ale jak wiadomo nawet z pozoru poplątanych i nieskładnych wypowiedzi można wyciągnąć coś dla siebie:)
Wśród oazowiczów krąży błędne przekonanie,że Krucjata jest przymusem nakładanym na członków Ruchu Światło-Życie.I w sumie mogłoby się tak wydawać,jeśli nie wie się po co się w OAZIE jest.Bo powinna ona być świadomą decyzją podjętą na drodze wzrastania w wierze i skutkiem przyjęcia wszystkich 10 kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej ,które przerabiamy na 1 st ONŻ.Dzieło to podejmujemy aby dawać innym to co w nas najlepsze,aby pomagać braciom w drodze do Chrystusa i ludziom uzależnionym którzy tej pomocy potrzebują.Ale jest też wielką pomocą dla nas,bo przez dobrowolne wyrzeczenie się alkoholu i codzienną modlitwę my również wzrastamy w wierze,co powinno być głównym celem każdego oazowicza.Niestety,rzeczywistość nie jest tak różowa,i dlatego pojawia się tyle pytań i kontrowersji na ten temat.Chciałabym was wszystkich zmusić do refleksji i zastanowienia nad tym,czego tak na prawdę każdy z was oczekuje od OAZY i po co w niej trwa.Czy nie jest tak,że jestem oazowiczem bo mam fajnych znajomych i świetnie się bawię?Myślę,że jeśli każdy z nas powinien przewartościować to wszystko na czym się opiera jego wiara i wtedy wszystkie problemy i pytania dotyczące Krucjaty rozwiałyby się jak sen złoty:)


'Miłosierdzie Boże na wieki wychwalać będę'

Offline

 

#2 2011-11-11 00:12:32

MoniaS:)

Nieśmiały Rozmówca

Zarejestrowany: 2011-11-11
Posty: 2
Punktów :   

Re: Czy animator/oazowicz powinien być w krucjacie?

hmmm... ja jestem zdania, że animator powinien mieć KWC - mam na myśli animatorów jeżdżących na oazy ONŻ ponieważ na tych młodszych stopniach temat krucjaty nie jest aż tak priorytetowy. generalnie 100% animator, moim zdaniem, trwa w KWC...to wynika samo przez siebie z założeń ks Blachnickiego.

osobiście KWC nie mam, jako animator posługiwałam do tej pory tylko na OND więc nie było to aż taką przeszkodą, nie wiem czy kiedykolwiek podpiszę.

Offline

 

#3 2011-11-11 08:37:24

 Tomix

Moderator

Skąd: Niebo
Zarejestrowany: 2011-10-21
Posty: 36
Punktów :   

Re: Czy animator/oazowicz powinien być w krucjacie?

Podjęcie dzieła Krucjaty to moim zdaniem w pełni zrozumienie i życie słowami posiadania siebie w dawaniu siebie.

Nie jest to obowiązkowe wyzwanie, ale skoro Ruch proponuje nam dzieło, przez które dzieją się niesamowite rzeczy w życiu, cuda, czy nie warto wyrzec się tego alkoholu, chociażby na ten rok? Modlić się i świadczyć za tych, którzy sami z tego bagna podnieść się nie mogą, bądź podjąć ją we własnej intencji, niekoniecznie mając problemy stricte alkoholowe?

Krucjata = MIŁOŚĆ AGAPE. Pamiętajmy o tym Naprawdę warto podjąć to wyzwanie.

Osobiście uważam, że jeżeli animator bądź moderator chce żyć i pałać charyzmatem Ruchu Światło życie powinien być w stanie wyrzec się tego, co przemijające Naprawdę, można mówić płomienne konferencje, ale pamiętajmy:

verba docent, exempla trahunt.



Słowa uczą, ale to przykład pociąga!


Veni Sancte Spiritus!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cabalpolska.pun.pl www.klanpt.pun.pl www.psdzsamp.pun.pl www.ba.pun.pl www.bakugan-games.pun.pl